Dnes je Streda 21.02.2018. Meniny má Eleonóra, zajtra Etela. Zobrazit celý kalendář »
 
 

Viete, ako správne parkovať a nezničiť si pri tom auto?

Publikované dňa 07.06.2017 od Majk

Ani keď už zaparkujete medzi dve vozidlá, alebo sa zapasujete do parkovacích boxov, stále máte vyhraté.

Pozor na pneumatiky

Nikdy nezastavujte auto ta, aby ste ostali hranou na obrubníku, alebo napríklad na nerovnosti. Tou môže byť aj kameň. Dôvodmi je enormný tlak na pneumatiku a zároveň nerovnosť a tým celá auto dostáva do nerovnováhy. To pôsobí na opotrebenie diskov, ale najviac spomenutých pneumatík. Po dlhom státí na hrade hrozia defekty s roztrhnutím pneumatiky.

V kopci

Ak autom stávate v kopci, je vhodné volant zľahka otočiť smerom k obrubníku, ale rozhodne nie extrémne, aby to preťažovalo nápravu. Ide o jemné otočenie kolies, ktoré odľahčí brzdu a v prípade jej zlyhania môže autu zamedziť samovoľný rozjazd.

Volant rovno

Ak parkujete v rovine, nevytáčajte volant. Po prvé tak zväčšujete parkovaciu plochu a iné autá nebudú môcť vedľa vás bezpečne zaparkovať, ale zároveň preťažujete riadiacu sústavu, ktorá je v neustálom napätí. To môže časom vyústiť do mykania pri zrýchľovaní, či veľkej vôle volantu.

Pozor na slnko

Auto pokiaľ možno nenechávajte na slnku a skúste tieň. To dokáže extrémne znížiť teplotu v aute. Niekedy o desiatky stupňov. Zvlášť ak máte v aute detskú sedačku, ktorá by sa na slnku mohla tak rozpáliť, že by mohla spôsobiť následne dieťaťu vážne poranenie.

Autosedačky za dobré ceny a doplnky do auta nájdete na: http://pre-deti.eiffeloptic.sk