Tipy, ako žiť zdravo a pritom ušetriť

Publikované dňa 07.09.2017 od Majk

Hovorí sa, že čo je zdravé je a drahé a zdravý životný štýl je pre bohatých. Omyl. Ani ľudia s nižšími príjmami nie sú odsúdení na nezdravé pokrmy. Akurát stačí zobrať rozum do hrsti.

Jedávate menej

Problémom nezdravých jedál je, že na to, aby sme dosiahli nejakú výživnú hodnotu musíme ho zjesť omnoho viac. Potrebu výživy telo hlási hladom. No ak mu dodáte kvalitné cukry, tuky, vitamíny aj vlákninu, nasýti sa aj menším počtom skonzumovanej stravy. V konečnom dôsledku nemusíte vynakladať mnoho peňazí na veľké porcie.

Ušetrite na pití

Sladké nápoje sú drahé a nezdravé vyškrtnite ich z jedálnička. Za ušetrené peniaze so kúpte niečo výživné. A nespravíte žiadnu dieru v rozpočte.

Potraviny si dorobte

Je pravdou, že raw koláčiky a a zdravé nápoje aj pokrmy idú do peňazí. No ak si ich pripravíte doma, sú za zlomok ceny. Navyše viete, čo do nich ide.

Sušte

Sušené ovocie je výdajným zdrojom cukrov aj vitamínov a akousi zdravou sladkosťou. Je však skutočne drahšie, no stačí jedna sušička na ovocie a môžete výrazne ušetriť. Pritom máte ovocie vždy k dispozícii ako chutnú desiatu. Zdravé, vlastné a lacné. 

Ďalšie tipy, ako sa stravovať zdravo a lacno nájdete na: http://zdravie.eiffeloptic.sk