Starostlivosť o psa, ktorú by ste nemali podceňovať!

Publikované dňa 05.09.2017 od Majk

Mať doma psa nie je len o radosti, ale aj zodpovednosti. Bez správnej starostlivosti totiž nie je možné, aby prežil s vami šťastný a zdravý život. Pritom vám dôveruje najviac na svete, preto mu lásku treba oplácať starostlivosťou.

Myslite na jeho chrup

Čistenie chrupu psom je nesmierne dôležité, nakoľko nemajú toľko možností, ako si ho vyčistiť spontánne, ako niekde v prírode. Granule nie sú šetrné k jeho ďasnám a tak nezabudnite na pravidelné čistenie niekoľkokrát do týždňa.

Pravidelný pohyb

Doprajte svojmu psíkovi aj viac, ako len nutné vyvenčenie. Aj dlhšia prechádza bude pre neho skutočnou radosťou. A zároveň mu prospeje. Nezabudnite, že pes je zvierané stvorené k pohybu.

Pozor na chrupavky

Psy dnes často trpia na problémy s kĺbmi a šľachami. Dôvodom je málo pohybu a obvyklé klzké podlahy v bytoch, na ktorých sa mu zle manévruje. Preto je vhodné dopĺňať mu do stravy a predovšetkým kolagén pre psy

Hra

Pes je hravé zviera a trpí, ak sa nemôže hrať hlavne so svojim pánom. Nájdite si denne čas na vášho štvornohého miláčika. Bude sa vedieť odvďačiť šťastím.

 Vitamíny pre psíkov nájdete na: http://zdravie.eiffeloptic.sk