Máte chuť na sladké? Vieme, kedy neuškodí postave!

Publikované dňa 04.09.2017 od Majk

Sladké má rád každý. Jeho problémom však je, že z neho priberáme na váhe. Existujú našťastie obdobia, akési fugy v životospráve, kedy nám klasické sladkosti škodia o niečo menej a ak im neviete odolať, tak si ich môžete vychutnať.

Ráno

Máte pred sebou celý deň. Obrovský výdaj kalórií a mozog prakticky fičí na cukre. To znamená, že cukry spotrebujete omnoho rýchlejšia, ako keď si ich dáte na večer. Zajesť si teda dezert po večeri je horšie ako dať si sladké raňajky. Teda pre vašu váhu, nie pre chuťové poháriky.

Po cvičení

Dali ste si namáhavý silový tréning? Môžete si dopriať sladké. V tomto období totiž inzulín okamžite zabezpečuje distribúciu cukrov bez toho, aby sa ukladali. Všetko je rýchlejšie. Preto nejaká tyčinka po výkone nezanechá na tele devastujúce následky. No na druhej strane pozor, aby ste si sladkým nedoplnili zasa všetky spálené kalórie.

Zdravé sladkosti

Ak už sladké, tak namiesto klasických cukrov môžete aplikovať napríklad aj niečo zdravé. Napríklad ovocie, alebo kvalitnú horkú a chutnú čokoládu. Nasýtite túžbu po sladkom a dokonca aj prospejete telu.

Zdravé maškrty hľadajte na: http://zdravie.eiffeloptic.sk