Dnes je Piatok 23.03.2018. Meniny má Adrián, zajtra Gabriel. Zobrazit celý kalendář »
 
 

Ako si vybrať správne slúchadlá

Publikované dňa 26.02.2018 od Majk

Na trhu je množstvo slúchadiel a v rôznych cenových kategóriách. Ako si však vybrať tie, aby ste za svoje peniaze dosali to, čo naozaj potrebujete?

Bluetooth, alebo kábel?

Základná otázka, ale jednoduchšia odpoveď. Ak hľadáte zariadenie, ktoré iba zachytí vašu muziku z mobilu, vyhráva bluetooth prenos. No ak máte napríklad starší MP3 prehrávať, viac času trávite za počítačom, alebo hľadáte slúchadlá k práci na pripojenie do PC, tak jednoznačnou voľbou je kábel. Je omnoho multifunkčnejší a nehovoriac o tom, že ak to s hudbou myslíte naozaj vážne, tak potom je potrebné povedať, že hudba z gramofónov, zosilňovačov, kvalitných zvukových súprav nikdy nepôjde vzduchom.

Okolie

Je potrebné ho odizolovať. Zdravšie ako štuple sú rozhodne slúchadlá na celé ucho. Tu je však dôležité pamätať na to, aby dokázali odfiltrovať dostatok hluku. Niektoré majú dokonca aktívne potláčanie šumu, ale ide obvykle o ruchy a nie hlasy. Preto napríklad kolegov týmto neporiešite. Kvalitné slúchadlá na celé uši však veľmi dobre vedia izolovať.

Cena

Odvíja sa samozrejme od kvality. Ak chcete mať slúchadlá do fitka, alebo na behanie, voľte čo najľahšie a nemusíte ísť špeciálne do vysokých cien, pretože pri športe nebudete mať čas vychutnávať si všetky drobnosti zvuku. Na počúvanie doma, na vyžívanie sa v klasike, alebo plných tónoch je vždy lepšie siahnuť po slúchadlách s kvalitnejším zvukom a väčším rozsahom, čo sa prirodzene odrazí aj na vyššej cene. 

Slúchadlá za dobré ceny nájdete na: https://elektronika.eiffeloptic.sk/