Dnes je Streda 21.02.2018. Meniny má Eleonóra, zajtra Etela. Zobrazit celý kalendář »
 
 

3 jedlá, ktorým by ste sa mali ráno vyhýbať

Publikované dňa 13.04.2017 od Henrieta Balázsová

Mnoho ľudí zastáva názor, že raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa. Preto by ste si na nich mali dať obzvlášť záležať. Existuje však veľa potravín, ktoré sa len „tvária“ zdravo, no na raňajky by ste ich jesť nemali. Viete, ktoré sú to?

Granola

Pokiaľ preferujete sladké raňajky, niekedy si možno doprajete granolu. Ak si ju pripravíte doma, je to v poriadku, no pokiaľ si ju kupujete v obchode, pravdepodobne obsahuje zbytočné množstvo pridaného cukru.


Vajíčka bez žĺtkov

Ak patríte k fitness nadšencom, možno konzumujete len vaječné bielke. Najnovšie výskumy však dokázali, že žĺtok nezvyšuje hladinu cholesterolu až tak, ako sme predpokladali. Ak ho nekonzumujete, navyše sa oberáte o dôležité látky a vitamíny ako železo, vitamín B či vitamín D.


Raňajky „na cestu“

Ak sa cestou do práce alebo na dôležité stretnutie zastavíte po raňajky vo fast foode, má to hneď 2 problémy. Prvým je, že tieto jedlá sú zvyčajne veľmi mastné a nezdravé. Druhou hrozbou je aj to, že ak jete po ceste, váš žalúdok si neuvedomuje, kedy je sýty a tak môže ľahko prísť k prejedeniu.

Zdravé potraviny, ktoré vám ráno dodajú energiu nájdete aj v našom eshope zdravie.eiffeloptic.sk