Dnes je Pondelok 25.09.2017. Meniny má Vladislav, zajtra Edita. Zobrazit celý kalendář »
 
 

Nevýhody spojenia kuchyne s obývačkou

Publikované dňa 28.08.2017 od Majk

Zvažujete, či spraviť prestavbu v štýle otvoreného priestoru, alebo nechať obývačku a kuchyňu v samostatných miestnostiach? Oproti mnohým výhodám moderného konceptu to má aj niekoľko nevýhod. Tie je potrebné dobre premyslieť.

Pachy

Budú prestupovať priestorom a je potom prakticky nemožné, aby vám v kuchyni lahodne rozvoniavalo kura a v obývačke príjemná levanduľa.

Pozor na neporiadok

V kuchyni je podstate viac neporiadku ako v obývačke. Potrebujete mať veci na pečenie, varenie, trúsite a to všetko v jednom priestore sa veľmi rýchlo roznesie aj na pole obývačky.

Jednota

V princípe sa stratí rozdiel medzi kuchyňou a slávnostnejšou obývačkou a všetky návštevy si tak pustíte priamo do kuchyne. Potom je fajn mať aspoň dekoračné pomôcky ako napríklad držiak na hubku, ktorý zlepší vizuál kuchyne. 

Oslavy budú problémom

Bežne sa stáva, že pokiaľ sú hostia v obývačke, vy máte v kuchyni ešte rozloženú prípravu jedál, alebo si odskočíte niečo dorobiť. Nuž, ak budete všetko v jednom priestore, veľmi ťažko budete dopekať koč, ak už bude u vás v obývačke návšteva. Pre mnohá gazdinky to nemusí byť práve najpohodlnejšia správa.

Bytové doplnky do obývačky aj kuchyne nájdete na: http://bytove-doplnky.eiffeloptic.sk